0 800 218 539
  • Бесплатная доставка от 3 000 грн
  • Бесплатная консультация
  • Собственное производство

Українському орнаменту - українська фарба.

Українському орнаменту - українська фарба. Забутому Самчиківському розпису повертають статус культурного бренду за допомогою продукції вітчизняного виробництва.

Український декоративний розпис - це унікальне історичне та культурне надбання нашої країни, за яким її впізнають навіть у найвіддаленіших куточках світу. Проте ці яскраві та соковиті орнаменти з природніми мотивами зазвичай асоціюють із більш «розкрученим» Петриківським розписом. Про не менш популярний ще на початку 20-го сторіччя Самчиківський розпис в наші дні майже забули. А дарма! Адже йому притаманні надзвичайно колоритні, «ексклюзивні» риси, які можуть зробити його ще одним «українським брендом».

Село Самчики, що на Хмельниччині, з давніх давен славилося своїми хатами із вражаючими візерунками, які перетворювали цю місцину на художній рай на землі. Самчиківський розпис легко впізнається за своїми насиченими, живими кольорами, бурхливими контрастами та зубчастими обрисами, взятими з рослинного світу. Здаля здається, ніби стіни будівлі, розписаної такими «мальовками», прикрашають величезні розкішні гобелени. Не менш цікавою та різноманітною є сюжетна основа таких картин – від самобутніх інтерпретацій побутових сценок до фантастичних або казкових історій.

Неповторний Самчиківський розпис має потужне історичне коріння, а його кольорова гама втілює сакральний зміст, спирається на етнічну культуру й старовинні вірування. Сюжети та образи розпису із Самчиків складалися віками, їхні комбінації мають не лише декоративне, але й ритуальне та інформативне значення. Певні візерунки слугували оберегами, а інші «розповідали» перехожим, хто живе в цій хаті, чим займається і який має соціальний статус.

Повернути цій культурній традиції популярність вирішили в Міністерстві культури України, виділивши більше 400 тис. грн на амбітний проект, метою якого є перетворення Самчиків на справжнє арт-село, відоме не лише в нашій Державі, але й далеко поза її межами.

За згодою та підтримкою місцевої громади, а також зусиллями волонтерів, самчиківським розписом зараз прикрашають автобусні зупинки, паркани, фасади сільради та школи, житлові будівлі та навіть стовпи. Вже в цьому році більше 10 садиб у селі вкриються вигадливими яскравими орнаментами, а в наступному році планується оздобити ще як мінімум 20 об'єктів.

Причому, всі художні роботи ведуться виключно із використанням фарби українського виробництва від торгової марки Kompozit. Це фасадна фарба Facade Luxe, яка давно відома серед вітчизняних користувачів своєю довговічністю, надійністю та відмінними експлуатаційними якостями. А найголовніше - вона дуже витривала, щодо негативних кліматичних чинників які діють на відкритому повітрі. Відтак зберігає свій первинний відтінок та цілісність захисного шару багато років.

За задумкою, згадана акція приверне увагу широких верств суспільства до Самчиків, як до цікавого історичного та культурного комплексу. З метою популяризації цікавинок арт-села також планується прокласти кілька сталих туристичних маршрутів, які будуть охоплювати окремо історичні та творчі локації місцевості.

Последние статьи